Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok? výzva na zapojenie sa do zbierky

19.11.2020 11:15

Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?

 

V minulom roku sa nám spoločne s Vami, milí rodičia podarilo vyčariť úsmev mnohým osamelým starkým. A tak, sme sa aj tento rok rozhodli zapojiť sa do výzvy plnej lásky, pozornosti - do výzvy, ktorá sa šíri po celom Slovensku s názvom „Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?“

Hlavným posolstvom tohto projektu je potešiť na Vianoce seniorov žijúcich v domovoch dôchodcov po celom Slovensku, jednou veľkou – malou  krabicou od topánok.

V zariadeniach pre seniorov prebýva mnoho opustených starkých, pre ktorých je návšteva blízkych skôr kuriozita. Nehovoriac o súčasnej situácii, ktorá ich v dôsledku ochrany zdravia izolovala od sveta ešte viac. Mnohí z nich na Vianoce nečakajú žiadne dary. A práve preto vznikla táto krabičková výzva. Spoločne spojíme sily a potešíme tak tých, ktorí sa často krát pre našu zaneprázdnenosť dostanú do zabudnutia.

Spoločnými silami potešíme babičky a deduškov žijúcich v zariadeniach pre seniorov SSPMK Košice, Dom Pokojnej Staroby Košice, LaVieNa, alebo aj iných. Ak máte záujem urobiť radosť neznámej babičke alebo deduškovi darom, ktorý dostane v tieto najkrajšie sviatky roka, prineste naplnenú krabicu od topánok, obalenú do vianočného baliaceho papiera tak, aby ju bolo možné otvoriť (skontrolovať). Podľa Vami zvoleného obsahu označte, či je krabička určená  pre ženu, muža alebo je obsah neutrálny a odovzdajte ju pani učiteľke na triede. Kontaktná osoba pre našu MŠ je pani učiteľka Zuzana Guľová z II. triedy, ktorá všetky vyzbierané krabice s celým obsahom odovzdá koordinátorke pre Košice, Ivane Baláž.

Minulý rok sa za krátky čas a za pomoci nielen rodičov našej MŠ, ale aj kamarátov, ľudí s dobrým srdcom podarilo potešiť 43 seniorov.

Krabice môžete nosiť do 3. decembra. Všetko o tejto celoslovenskej výzve a čo všetko môže krabica plná lásky obsahovať sa dozviete: https://www.kolkolasky.sk/

 

Ďakujeme všetkým, ktorí sa neváhali zapojiť a obdarovať druhých.

pre starkých do krabičky.pdf (515461)